Co se u nás událo


V sobotu 8. 12. jsme se konečně dočkali. Do Chlebovic přijel Mikuláš. Chlebovický Mikuláš je akce obecních spolků a OV Chlebovice. Stává se pomalounku tradicí. Patří k ní příjezd Mikuláše s Andělem a čertem, rozsvícení Vánočního stromečku mávnutím kouzelnou berlí, rozdávání dárků dětem a nějaká ta zábava na Fojtství pro děti i dospělé. Počasí nám...

Začala doba adventní, kdy se budeme připravovat a radostně očekávat narození našeho Pána, Ježíše Krista. Do kostela jsme donesli vyrobené adventní věnce, které byly požehnány a na největším, kostelním adventním věnci byla zažehnuta první svíce, symbolizující 1. neděli adventní.

V neděli 11. 11. 2018 vystoupila v Chlebovickém kostele svatých Cyrila a Metoděje schola Gaudium. Vystoupení bylo vydařené a určitě bylo hezkým duchovním prožitkem před nadcházejícím adventním obdobím. Tradice koncertů duchovní hudby se stala nedílnou součást našeho farního i obecního života. Děkujeme organizátorům. Video je možné sledovat na...

V neděli 28.října 2018 se ve zcela zaplněném kostele Nalezení svatého Kříže uskutečnil slavnostní koncert ke 100. výročí vzniku Československé republiky. Koncert byl pořádán pod záštitou obce Staříč a Římskokatolické farnosti Staříč. Vystoupila Jana Kurečková (zpěv), Nela Skarková (zpěv), Veronika Střalková (housle), Miroslav Dobák (trubka) a Petr...