Co se u nás událo


V sobotu 11.5. se uskutečnila tradiční pouť za čisté vztahy a budoucnost k sv. Marii Goretti.

V neděli 5. května se uskutečnil u kostela sv. Cyrila a Metoděje vzpomínkový akt k 74. výročí osvobození naší obce od německých okupantů a uctění památky padlých a popravených občanů ve dvou světových válkách. Za tyto oběti válek byla v kostele sloužena mše svatá. Samotný obřad začal u nově upraveného památníku pátera Bohuslava Uhlíře....

V neděli 7. 4. 2019 jsme jako každoročně v postní době mimo běžných křížových cest v pátky a neděle v kostele absolvovali i jednu netradiční. A to křížovou cestu s výšlapem na kopec Kabátici ke Kříži Milénia. Počasí nám oproti loňskému větrnému a mrazivému ročníku velice přálo, jak lze krásně vidět v sekci Foto Video ZDE. Výšlap tedy hravě...

V neděli 3. 3. 2019 se v prostorách Fojtství uskutečnil tradiční Chlebovický Posudek. Jako vždy jsme si užili skvělý program - taneční vystoupení a scénky, zatančili si na oblíbenou hudbu, připili si pivem, vínem či něčím tvrdším a k tomu zakousli chlebíčky, utopence či zákusky. Po pochování basy na konec jako vždy nechyběla bohatá tombola....

14.2. uběhlo 1150 let od smrti sv. Cyrila. Na tuto událost jsme se připravili a naplánovali několik bodů oslavy této události. Požádali jsme Nitranské biskupství o zapůjčení ostatků sv. Cyrila. Pan tajemník s panem biskupem byli vstřícní, a tak už 13.2. během mše svaté s kněžími Místeckého děkanátu byly ostatky v kostele přítomné. Ve čtvrtek pan...

Svátkem Křtu Páně skončilo pro katolíky období Vánoc. Letos bylo toto období nejdelší možné, jelikož svátek Křtu Páně je pohyblivý svátek a připadá na neděli následující po Zvěstování Páně (třech králích).

Ve čtvrtek jsme se ve 4 hodiny odpoledne sešli ve farní klubovně, abychom si trochu rozhýbali těla a přitom se pobavili. Jenda Pokluda zorganizoval pinpongové setkání. Zatopil, nachystal stoly a mohlo se hrát. Bylo to fajn. Podlaha sice začala za chvíli klouzat jak na kluzišti, ale i přes to, že jsme se chvílemi ztráceli pod stolem, to když nám to...

V pátek (21.12.) jsme nazdobili stromky a sestavili betlém. Začali jsme ve 4 hodiny odpoledne a do sedmi do večera bylo jako obvykle co dělat. Naštěstí jsme u toho neměli hlad, ani žízeň, jelikož se našly dobré duše, co připravily občerstvení. Jako obvykle byl největší problém s betlémem - jak patří ty desky? Jak to bylo v minulých letech? Kde...