Co se u nás událo


14.2. uběhlo 1150 let od smrti sv. Cyrila. Na tuto událost jsme se připravili a naplánovali několik bodů oslavy této události. Požádali jsme Nitranské biskupství o zapůjčení ostatků sv. Cyrila. Pan tajemník s panem biskupem byli vstřícní, a tak už 13.2. během mše svaté s kněžími Místeckého děkanátu byly ostatky v kostele přítomné. Ve čtvrtek pan...

Svátkem Křtu Páně skončilo pro katolíky období Vánoc. Letos bylo toto období nejdelší možné, jelikož svátek Křtu Páně je pohyblivý svátek a připadá na neděli následující po Zvěstování Páně (třech králích).

Ve čtvrtek jsme se ve 4 hodiny odpoledne sešli ve farní klubovně, abychom si trochu rozhýbali těla a přitom se pobavili. Jenda Pokluda zorganizoval pinpongové setkání. Zatopil, nachystal stoly a mohlo se hrát. Bylo to fajn. Podlaha sice začala za chvíli klouzat jak na kluzišti, ale i přes to, že jsme se chvílemi ztráceli pod stolem, to když nám to...

V pátek (21.12.) jsme nazdobili stromky a sestavili betlém. Začali jsme ve 4 hodiny odpoledne a do sedmi do večera bylo jako obvykle co dělat. Naštěstí jsme u toho neměli hlad, ani žízeň, jelikož se našly dobré duše, co připravily občerstvení. Jako obvykle byl největší problém s betlémem - jak patří ty desky? Jak to bylo v minulých letech? Kde...

Začátkem prosince proběhla na Fojtství tradiční Vánoční výstava. Letos neušla pozornosti regionální televizi POLAR, která z výstavy zpracovala krátké video. Akci pořádal místní klub seniorů a v kronice klubu se zastavil počet návštěvníků na čísle 404. Velkému výběru perníkových výrobků vévodil Chlebovický kostel sv. Cyrila a Metoděje.

V sobotu 8. 12. jsme se konečně dočkali. Do Chlebovic přijel Mikuláš. Chlebovický Mikuláš je akce obecních spolků a OV Chlebovice. Stává se pomalounku tradicí. Patří k ní příjezd Mikuláše s Andělem a čertem, rozsvícení Vánočního stromečku mávnutím kouzelnou berlí, rozdávání dárků dětem a nějaká ta zábava na Fojtství pro děti i dospělé. Počasí nám...

Začala doba adventní, kdy se budeme připravovat a radostně očekávat narození našeho Pána, Ježíše Krista. Do kostela jsme donesli vyrobené adventní věnce, které byly požehnány a na největším, kostelním adventním věnci byla zažehnuta první svíce, symbolizující 1. neděli adventní.

V neděli 11. 11. 2018 vystoupila v Chlebovickém kostele svatých Cyrila a Metoděje schola Gaudium. Vystoupení bylo vydařené a určitě bylo hezkým duchovním prožitkem před nadcházejícím adventním obdobím. Tradice koncertů duchovní hudby se stala nedílnou součást našeho farního i obecního života. Děkujeme organizátorům. Video je možné sledovat na...

V neděli 28.října 2018 se ve zcela zaplněném kostele Nalezení svatého Kříže uskutečnil slavnostní koncert ke 100. výročí vzniku Československé republiky. Koncert byl pořádán pod záštitou obce Staříč a Římskokatolické farnosti Staříč. Vystoupila Jana Kurečková (zpěv), Nela Skarková (zpěv), Veronika Střalková (housle), Miroslav Dobák (trubka) a Petr...