Knižní polička

Pokud hledáte nějaký titul, který je u běžných knihkupců vyprodán, můžete vyzkoušet nezávislý specializovaný vyhledávač, který se snaží prohledávat české antikvariáty s nabídkou na Internetu. Knihy se zde neprodávají, odkazuje na antikvariáty, které titul nabízejí. Doporučuji.

Adresa: Můj antikvariát


Kniha Gregory Boyla je především o tom, jak milovat a nesoudit. Autor je americký jezuita, který už více než třicet let působí mezi mladistvými členy gangů v Los Angeles. Razí teorii, že násilí a věznění ještě nikoho nenapravilo, zatímco láska a přijetí ano.

Tomáš Petráček je katolický kněz, historik a aktuálně také postulátor beatifikace P. Josefa Toufara. Kniha je rozhovorem s Martinem Bedřichem, který jakožto literární historik klade otázky, které T. Petráčkovi umožňují vyjádřit se nejen k historii, ale hlavně k jejímu provázání s aktuálními otázkami a problémy v církvi.

Když jsem se dozvěděl, že Tomáš Halík vydává novou knihu, neváhal jsem ani chvíli a ihned jsem si ji zakoupil. Rád zopakuji, že je to jeden z mých oblíbených autorů a vždy mě potěší, že do řádku ve své knižní poličce mohu přidat k těm co už mám další výtisk jeho nové knihy. Moje zkušenost navíc říká, že vše co...

Tato kniha indického jezuity je nabitá životními moudrostmi a metaforami. Dovedu si představit, že může vzbuzovat kontroverze, ale mně se hodně líbila. Spíš než psát o čem přesně kniha je, bych zde ocitoval pár pasáží, které myslím mohou vést k zamyšlení:

Tato kniha je dramatickým životním příběhem Richarda Wurmbranda a jeho ženy Sabiny, mučedníka křesťanské víry v komunistickém Rumunsku stalinské éry.

Začal Advent, čas rozjímání a očekávání... Zima sice ještě nepřinesla žádný sníh, ale což. Určitě se dočkáme. Pokud však zatoužíte si přečíst příběh, kterého součástí je i pořádná zima, prožít příběh v pravé severské přírodě, doporučuji velmi kratičkou novelu Advent od Gunnara Gunnarssona. Jeho nesmírně působivé vyprávění o shánění ovcí na zimu v...

Když jsem si koupil první knihu Aleše Palána, kterou věnoval šumavským samotářům - "Raději zešílet v divočině", už dopředu jsem věděl, že to bude pro mě čtenářský zážitek. Přečtení mi trvalo snad jen týden, oproti mým obvyklým 4 až 5. O knize samotné, o lidech v ní zachycených, jsem ještě dlouho po dočtení přemítal. Když jsem nedávno zaregistroval,...

Ze své vlastní zkušenosti vím, že knihy Ladislava Heryána patří k těm opravdu hodnotným. Věřím, že brzy obohatí mou knihovničku a já zde snad napíši i vlastní postřehy. Protože jsem si ještě tuto knižní novinku nestačil zakoupit a přečíst, použiji text uvedený na stránkách knihkupectví Paulínky.

Pokaždé, když se začtu do jakékoliv knihy Tomáše Halíka, prožívám stejný pocit. Ohromuje mne, jak jsou jeho myšlenky jasně formulované a pro mne srozumitelné a jak si v duchu často opakuji: ...no to je přesné. Musím se přiznat, že Tomáš Halík je můj oblíbený spisovatel. Malinko mě to může stavět do pozice nekritického fanouška a odrazovat od čtení...