Aktuality


Rychlovky:

  • V sekci FOTO VIDEO jsou fotky z Chlebovické pouti
  • Byl přidán rozpis lektorů pro neděle 6.6. - 17.10. 2021

Na knihu Univerzální Kristus od Richarda Rohra nás upozornil Láďa Heryán na chlapském spolču v Kozlovicích, kde byl před 2 roky pozván. Tehdy byla ještě k dispozici jen v angličtině, teď už nějakou dobu existuje český překlad.

Když se řekne Paskov, možná nás napadne paskovský komín, který je vidět skoro ze všech míst našeho děkanátu. Významnější dominantou je však pro nás kostel sv. Vavřince. Farníci z Paskova, Oprechtic, Mitrovic a Žabně se v něm schází každou neděli v 9:00, ve čtvrtek, pátek a sobotu v 18:00. Patronem našeho kostela je sv. Vavřinec, jáhen, který byl...

Do konce července se lze vyjádřit k navrženým kandidátům do Pastorační rady farnosti Chlebovice. Arch se jmény a také archy pro případné připomínky jsou vzadu v kostele. Navržená jména pocházejí z dohody na schůzce začátkem června. První schůzka pastorační rady pak bude začátkem srpna.

Ať letos trávíte léto doma, na chalupě, na horách nebo někde u moře, můžete se začíst do letního vydání diecézního zpravodaje OKNO. Tištěný zpravodaj již zamířil do farností ke svým čtenářům. Pro ty, kdo k němu nemají přístup, je k dispozici elektronická verze ke stažení ve formátu pdf ZDE.

V pondělí 5.7. na Slavnost sv. Cyrila a Metoděje se v Chlebovicích uskutečnila tradiční pouť. Začali jsme slavnostní mší svatou v 10 hodin, které předsedal místecký děkan P. ThLic. Dr. Daniel Vícha.

Více než tři tisíce hodin strávilo dohromady osm studentek zdravotnického oboru Zdravotnický asistent v době pandemie v nemocnicích. Jejich nasazení na covidových jednotkách jim přineslo nejen zkušenosti do budoucí praxe, ale také uznání školy a biskupa, který jim osobně poděkoval při předávání maturitních vysvědčení. Střední pedagogická škola a...


Sledujte nás na: