Aktuality


Rychlovky:

  • Zápis ze setkání pastorační rady farnosti Chlebovice z 11.5. si můžete prohlédnout ZDE.
  • V sekci FOTO VIDEO si můžete nově prohlédnout fotky z Velikonoc a znovuumístění sochy Marie Goretti po její opravě.

Myška nám ukázala mnohé poklady našeho kostela (zpovědnici, kazatelnu, dřevořezby na lavicích, křížovou cestu, naše varhany, schody k natahovaní hodin, oltář, sakristii, mariánskou kapli, ...). Na závěr nám myška ukázala, kde sama bydlí, a podělila se s námi o jeden sladký poklad.

Využil jsem krásného sobotního počasí a vyrazil na výlet a za cíl jsem si dal od nás nepříliš vzdálené místo - obec Lešná. Chtěl jsem vidět krásný pozdně renesanční zámek s arkádovým nádvořím z počátku 17. století a hlavně jsem byl zvědavý na jeho park. Zámek jsem si prošel jako první. Kdo jste tady ještě nebyli, vřele doporučuji. Jelikož...

Ve středu 11.5. v 18:00 se na faře uskutečnila další schůze pastorační rady farnosti Chlebovice. Jelikož nám počasí přálo, zůstali jsme venku - viz přiložené foto.

Mládež Děkanátu Místek zve na již tradiční pouť za vztahy a budoucnost Connected. Pouť proběhne 26.6. - začínat bude v 13 hodin u kostela sv. Jakuba v Místku a půjde se do Chlebovic k soše Marie Goretti, kde proběhne mše svatá. Po ní následuje piknik.

V neděli 8.5.2022 se v dopoledních hodinách uskutečnil krátký pietní akt u památníku P. Bohuslava Uhlíře a památníku padlým a umučeným občanům Chlebovic ve světových válkách. Kytice k památníkům položili zástupci OV Chlebovice. Na závěr si přítomní vyslechli krátký projev pana Janečky a celý obřad byl ukončen společným zpěvem státní hymny.

Jak slavit neděli? To už ví i děcka z naší farnosti. Pěkně se obléknout a vyrazit do kostela, být s rodinou a s kamarády, zajít navštívit nemocné, projít se na výlet a prožít krásný čas po náročném týdnu.

V náboženství jsme navázali na minulé povídání o rytířích a povídali si o té nejkrásnější a nejodvážnější princezně, kterou sám Bůh korunoval královnou celého nebe. O mamince nás všech - o panně Marii.


Sledujte nás na: