Aktuality


Rychlovky:

  • Podpořte veřejnou sbírku na naše nové varhany pro kostel sv. Cyrila a Metoděje - číslo sbírkového účtu je 115-9612540287/0100 (přispět můžete v Chlebovicích také poslední neděli v měsíci v kostele při mši svaté)

Sousední farnost Palkovice asi netřeba představovat. Mnoho farníků z Chlebovic k nám jistě během roku zavítá na různé akce a slavnosti, stejně jako někteří farníci z Palkovic si nenechají ujít chlebovickou pouť, putování ke kříži a k Maria Goretti nebo posudek. Využiji však příležitosti a pár slov přece jen o naší farnosti přidám.

Apoštolský administrátor ostravsko-opavské diecéze biskup Martin David oslavil 15.8., na slavnost Nanebevzetí Panny Marie, významné životní jubileum - 50 let.

Ve Studiu Hedvika, které vysílá Rádio Proglas, byl dne 17.6.2020 odvysílán pořad s P. Martinem Kudlou, kde hovořil o pouti k památníku sv. Marie Goretti. Poslechněte si tento rozhovor z Audioarchívu rádia Proglas ZDE.

Římskokatolická farnost Místek připravila knihu s názvem Byl jednou jeden Valach... s podtitulem Vzpomínky na děkana Josefa Maňáka. Jedná se o obrazovou publikaci zachycující celý Maňákův život, větší prostor je pak věnován jeho působení v děkanátu Místek. Množství fotografií doplňuje životopisná textová část, zachycující rovněž osobní vzpomínky...

V neděli 19.7. byla během mše svaté v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Chlebovicích pokřtěna Rozarie Janečková a farní společenství ji přijalo mezi sebe jako novou křesťanku. Podívejte se na pár fotek z této události.


Sledujte nás na: