Aktuality


Rychlovky:

  • V pátek 22.10. se na faře v Chlebovicích uskutečnilo další setkání pastorační rady, zápis ZDE.
  • Byl zveřejněn nový rozpis lektorů pro období 22.10.2021 - 2.1.2022 pro farnost Chlebovice.

V neděli 10. října zahájil papež František v Římě proces synody, ke kterému v následujících měsících zve celou církev. Synoda, jež je společnou cestou a hledáním, jak být pravdivými svědky evangelia.

V pátek 22.10. v 19:00 se v Chlebovicích na faře uskutečnila další schůze pastorační rady farnosti Chlebovice. Projednali jsme mše svaté na další období, jak proběhne krmáš, plánované termíny setkání společenství a další body. Celý zápis si můžete přečíst ZDE.

Děti (a vlastně i všichni lidé) dostali od Pána Boha obrovský dárek! Nikdo z nás ale nemohl přijít na to, co v něm je. Co může Pán Bůh posílat všem lidem? Někteří si mysleli, že je to obrovská Boží socha, někdo, že buben, a jiný, že kopa bonbónů... Byl v něm náš svět.

V den slavnosti svaté Hedviky uděluje biskup František Václav Lobkowicz společně s apoštolským administrátorem diecéze biskupem Martinem Davidem ocenění za obětavou práci pro církev ve farnostech a v Charitě. Nejinak je tomu bylo i letos. Ocenění byla udělena v sobotu 16. října v katedrále Božského Spasitele v Ostravě.

Dnes 13.10.2021 proběhlo na chlebovické faře první Společenství dospělých. Startovním tématem bylo "Jak si představujeme nebe a peklo?" Možná otázky na první pohled jednoduché...Opravdu? Při hlubším pohledu a delším zamyšlení dojdete k řadě zajímavých i obtížných myšlenek, stejně jako my ve společenství. Vybírám namátkou pár otázek, nad kterými se...

Dnes jsme s dětmi zjistili, že každý jsme trochu jiný, někdo má rád řízek, někdo rajskou polévku. Někdo má radši zelenou barvu a někdo modrou. Seznámili jsme se s naší průvodkyní ovečkou Vlnkou. Chtěli jsme se seznámit také s Pánem Bohem, ale zjistili jsme, že vlastně nikdo z nás doopravdy neví, jak přesně vypadá. Nevíme, jestli má rád rajskou...


Sledujte nás na: