Aktuality


Rychlovky:

  • Můžete si přečíst lednový Bochník
  • Byly přidány rozpisy intencí pro 1. kvartál 2019 pro Chlebovice i Staříč - obojí v sekci Bohoslužby. Zápis na druhý kvartál probíhá.

Dnes, v pátek 30. 11., zemřel ve věku 68 let, děkan místeckého děkanátu, Mons. Josef Maňák. Pohřeb se uskuteční v sobotu 8. 12. v 9 hodin v Místku a v 14 hodin v Hovězím, bude jej také přenášet TV Noe.

Koncem listopadu si připomínáme výročí 120 let od narození a 55 let od úmrtí britského spisovatele C. S. Lewise (29. 11. 1898 - 22. 11. 1963). Jeho knihy věnované křesťanství a víře jsou klasikou v tomto žánru. Mezi širší veřejností je znám především svým rozsáhlým literárním dílem - Letopisy Narnie. Byl přítelem J. R. Tolkiena.

Senzamez 2018

14.11.2018

Senzamez neboli SEtkání Na ZAkončení MEZidobí. Ten letošní bude inspirován příběhem Malého prince. Těšit se můžeš na společenství mladých lidí, tanec, hudbu, hry, alcohol-free bar a samozřejmě fotokoutek!

Praha/Ostrava - Římskokatolická církev v ČR se chce připojit k iniciativě britské ambasády, a letos poprvé si u nás připomenout výročí konce první světové války tím, že se 11. listopadu 2018 ve 13.30 rozezní zvony. Jedná se o sté výročí této události, v roce připomínky 100 let od vzniku Československa, v roce devadesátého devátého výročí vzniku...

Ve farnosti Frýdek (římskokatolická církev) v kostele sv. Jana Křtitele se plánuje uskutečnit od pátku 23. listopadu od 19 hod do soboty 24. listopadu do 17 hod nepřetržité čtení a naslouchání Nového zákona. Čtení bude zajištěno frýdeckými farníky, ale ztišit se a naslouchat Božímu slovu může přijít kdokoliv.

V aktuální čísle Katolického týdeníku číslo 44 je uveřejněn text dopisu, kterým náš předchozí pan farář, otec Martin, reaguje na poslední dění kolem tzv. Istanbulské úmluvy, která vzbuzuje u nás v České republice vlnu protichůdných emocí. Strana 6, dole. Doporučujeme k přečtení a zamyslení se nad obsahem.

Retro Vánoce

02.11.2018

"Retro je obecné označení pro něco minulého, zaniklého, bývalého, může se jednat o označení pro cokoliv zpět v čase." Tolik definice. A my budeme cestovat zpět v čase za účelem vzpomínání na Vánoce minulé a možná i ještě ne tak dávno prožité. Nechceme, aby to bylo vzpomínání smutné, ale veselé. Určitě si na něco veselého v souvislosti s Vánocemi...