Aktuality


Rychlovky:

  • Mše svaté středa až pátek nejsou, je ale v pondělí v 18:00 v Chlebovicích
  • Naše stránky najdete taky na Facebooku - nezapomeňte nás sledovat, ať Vám nic neunikne..
  • 14. prosince se uskuteční zájezd do Wroclawi, detaily na pozvánce ZDE. Pozor - změna ceny na 550 Kč.

PRAŠIVÁ 2019

26.06.2019

Jak správně začít prázdniny? Co třeba každoročně pořádanou akcí pro rodiny s otcem biskupem! Letošní téma je v těchto horkých dnech trefné: U pramene živé vody. Můžete se těšit na mši s otcem biskupem věnovanou rodinám s dětmi, na různé soutěže a zajímavá stanoviště nebo si třeba pohladit živého velblouda!

Pouť křesťanských médií se uskuteční v sobotu 1. června na Velehradě. Celý den bude zaměřen především na děti a rodiny. K zajímavým nabídkám také patří možnost využít slevu pro členy Klubu přátel Radia Proglas do Karmelitánského knihkupectví a poutní prodejny Velehrad na knížky, které vydalo Karmelitánské nakladatelství. Nezapomeňte si tedy s sebou...

V rámci této akce jsem v neděli 19.5. navštívil dřevěný kostelík sv. Prokopa a Barbory v Kunčicích pod Ondřejníkem. Zní to až neuvěřitelně, ale až doposud jsem uvnitř kostelíku nikdy nebyl. A to jsem tady do Kunčic pod Ondřejníkem jezdíval od dětství na chatu, kterou nedaleko odsud postavili mí prarodiče. Nu, asi to tak mělo být a ta správná chvíle...

Do letošní Noci kostelů se zapojilo po celé republice celkem 1603 kostelů a modliteben. Jedním ze zapojených je také kostel Nalezení svatého Kříže ve Staříči.

Tradiční pouť za vztahy a budoucnost k Marie Goretti se uskuteční v sobotu 11.5. V 16:00 bude mše svatá na kopci u kříže a sochy sv. Marie Goretti, kterou bude mít p. Martin Kudla. Zve mládež děkanátu Místek - podrobný program ZDE.

Kdo by chtěl na pokračování poslouchat výklad Bible ve formátu MP3 (například pro poslech v autě), je na stránkách Českého rozhlasu k dispozici archiv pořadu Ranní slovo, vysílaném před časem na stanici Vltava. Odkaz na archiv seřazený pro poslech přes webové stránky je ZDE, odkaz na jednotlivé díly pro stáhnutí MP3 souborů je ZDE.