Katolický týdeník č. 4/2019

22.01.2019

Přinášíme tři tipy, co neminout v Katolickém týdeníku č. 4/2019

1. Na titulní straně je zajímavý článek o nejnovějších vědeckých zkoumáních Turínského plátna - z počítačové tomografie vyplynulo mimojiné i to, že člověk, který byl zakryt plátnem byl ukřižován a otisky na plátně svědčí o 370 ranách bičem.

2. Téma na dvojstraně 4 a 5 přináší články na téme "Evangelizace". Dočteme se mimo jiné o Britce Miriam Swaffieldové, která objiždí Británi ve svém speciálně upraveném a vyzdobeném autobuse a snaží se evangelizovat v menších skupinkách, především studenty. Dále také o tom, jak můžou vypadat evangelizační buňky ve farnosti.

3. Na straně 8 si můžeme přečíst článek od premonstrátského kněze Marka Františka Drábka o problematice dětí zneužívaných pracovníky v katolické církvi. Líčí, jaké jsou dopady na oběti a mýty a pověry v církvi týkající se této problematiky.

(Lum)