Katolický týdeník č. 7/2019

14.02.2019

Přinášíme tři tipy, co neminout v Katolickém týdeníku č. 7/2019.

1. Jako "otvírák" Katolického týdeníku číslo 7 je opět Františkova přelomová cesta na Arabský poloostrov, do Spojených arabských emirátů. Papež zde podepsal deklaraci s muslimy o lidském bratrství s vrchním imámem káhirské mešity. "Neexistuje násilí, které by se dalo ospravedlnit náboženstvím", stojí v ní. O Františkově dialogu s muslimy si můžeme přečíst kromě úvodní strany, také na stranách 7, 8 a 16.

2. Další z hlavních témat aktuálního čísla je i u nás tolik připomínané výročí 1150 let od smrti svatého Cyrila. Nejsme jediní, kdo pořádá k tomuto výročí pěší pouti a na Velehradě bude slavnostní mše svatá s otcem arcibiskupem Graubnerem v neděli 17.2. v 10:00. Spoustu informací o sv. Cyrilu se můžeme dočíst na stranách 4 a 5.

3. Na straně 14 najdeme vysoce aktuální téma s názvem "Víte, co dělají Vaše děti na síti?" V článku najdeme spoustu znepokojivých dat, ale fenomén dnešní doby jsou bohužel internet, sociální sítě a čas, který na něm tráví naše děti a nelze před tímto problémem zavírat oči.

(Lum)