Aktuality


Rychlovky:

  • Zápis ze setkání pastorační rady farnosti Chlebovice z 8.6. si můžete prohlédnout ZDE.
  • V sekci FOTO VIDEO si můžete nově prohlédnout fotky z 1. svatého přijímání

Splněno

28.05.2022

V sobotu 28. května jsme za hezkého počasí přišli na faru zastřihnout túje. Práce to byla náročná, ale zvládli jsme ji zdárně dokončit. Inu, když je sehraná parta, správné vybavení a chuť pracovat, všechno jde snáze...

Zatím jsme jako v zrcadle - slabý a trochu pokřivený obraz nebe. Asi se tam nebude jen sedět na obláčku a zpívat spolu s andílky. I když, kdo ví... Ale všechno tam bude barevnější, plnější, chutnější... správnější... žádná nemoc, trápení ani smrt. Jen Hospodinova Láska, ti, které milujeme a On sám... Bude to jediný poklad, na kterém záleží.

Myška nám ukázala mnohé poklady našeho kostela (zpovědnici, kazatelnu, dřevořezby na lavicích, křížovou cestu, naše varhany, schody k natahovaní hodin, oltář, sakristii, mariánskou kapli, ...). Na závěr nám myška ukázala, kde sama bydlí, a podělila se s námi o jeden sladký poklad.

Využil jsem krásného sobotního počasí a vyrazil na výlet a za cíl jsem si dal od nás nepříliš vzdálené místo - obec Lešná. Chtěl jsem vidět krásný pozdně renesanční zámek s arkádovým nádvořím z počátku 17. století a hlavně jsem byl zvědavý na jeho park. Zámek jsem si prošel jako první. Kdo jste tady ještě nebyli, vřele doporučuji. Jelikož...

Ve středu 11.5. v 18:00 se na faře uskutečnila další schůze pastorační rady farnosti Chlebovice. Jelikož nám počasí přálo, zůstali jsme venku - viz přiložené foto.

Mládež Děkanátu Místek zve na již tradiční pouť za vztahy a budoucnost Connected. Pouť proběhne 26.6. - začínat bude v 13 hodin u kostela sv. Jakuba v Místku a půjde se do Chlebovic k soše Marie Goretti, kde proběhne mše svatá. Po ní následuje piknik.

V neděli 8.5.2022 se v dopoledních hodinách uskutečnil krátký pietní akt u památníku P. Bohuslava Uhlíře a památníku padlým a umučeným občanům Chlebovic ve světových válkách. Kytice k památníkům položili zástupci OV Chlebovice. Na závěr si přítomní vyslechli krátký projev pana Janečky a celý obřad byl ukončen společným zpěvem státní hymny.


Sledujte nás na: