Summit o ochraně nezletilých

24.02.2019

Papež František: Církev musí chránit děti a vymýtit zneužívání. Mší svatou v Královském sálu apoštolského paláce skončil vatikánský summit o ochraně nezletilých.

Čtyřdenního zasedání se účastnilo 190 představitelů církve ze všech kontinentů. Svoláni byli všichni předsedové biskupských konferencí, představitelé řeholních společenství a z titulu úřadu také členové kardinálské rady a vedoucí organismů římské kurie.

Papež František ve své závěrečné homilii apeloval, aby se proti zneužívání nezletilých bojovalo co nejdůsledněji ve všech jeho aspektech. "Nastal čas, abychom společně pracovali na vymýcení zla zneužívání dětí," řekl papež František při mši, která skončil summit na ochranu nezletilých v církvi. "Musíme zvážit všechny hodnoty, které jsou ve hře a najít mezi nimi správnou rovnováhu a poskytnout jednotné směrnice pro celou církev. Je třeba se vyhnout dvěma extrémům - hledáním spravedlnosti za každou cenu, kterou vyvolává vina za minulé chyby a tlak médií a na straně druhé je třeba se vyhnout také tomu, že se budeme ze všech sil bránit a nedokážeme reflektovat příčiny a následky těchto závažných zločinů," prohlásil Svatý otec.

Celý projev papeže Františka na závěr summitu si můžete přečíst na webu cirkev.cz ZDE.

Článek prezentující konkrétní kroky církve k ochraně nezletilých je ZDE.

(Lum)