28.11. bude "Červená středa" - den pronásledovaných pro víru

24.11.2018

28. listopadu 2018 se bude v ČR poprvé slavit Červená středa (#RedWednesday); den, kdy chceme myslet na pronásledované pro víru z celého světa. Vizuálním symbolem akce je rozsvícené červené světlo symbolizující krev trpících pro víru - můžeme tedy např. zapálit svíčky při setkání či v průvodu nebo nasvítit 28. 11. významnou budovu (kostel, sloup, sochu, ad.). Poté lze nasdílet fotografie z Vašich aktivit na facebookový profil www.facebook.com/cervenastreda s hashtagem #RedWednesday.

RedWednesday je kampaň s heslem Make a stand for faith and freedom (Společně za víru a svobodu), která vznikla na britských ostrovech. Iniciativa chce propagovat víru i toleranci ve společnosti a podpořit solidaritu s obětmi pronásledování či být hlasem proti násilí a útlaku vykonávaného ve jménu náboženství.

Např. v roce 2017 bylo ve Velké Británii nasvíceno nejméně deset katedrál a mnohé další katolické kostely či školy. Nechyběl ani pojízdný info stánek ve formě ikonického doubledeckeru či nasvícení budovy Parlamentu na břehu Temže.

Více informací naleznete na webu cirkev.cz zde.

(Lum)

#redwednesday