Adventní očekávání s anděly

29.11.2021

Už se nám to blíží. 1. adventní svíčka už hoří, zbývají už jen 3 neděle a budou Vánoce! Všechny děcka v náboženství už mají dopis pro Ježíška napsaný. Čúrající pejsek, panenka Baby born, koníci, anime čelenka, Tlapková patrola nebo zbraň pro superhrdiny. To všechno teď najdete za okny našich farníčků. Velmi důležitý dopis pro děti. Bude doručen? Kdo ví? Naše paní pošťačka sice jezdí rychlým žlutým autem, ale zná i cestu k Ježíškovi?

My jsme si ale dnes v náboženství povídali o pošťácích od Boha, o našich ochráncích, o ANDĚLECH. Adventní doba je jich totiž plná. Kam se podíváte, všude samý anděl. Začíná to už zvěstováním narození malého Ježíška andělem Gabrielem. 

Děti si poskládaly Boží vzkaz panně Marii, který předával Gabriel. Zkusily si práci pošťáka i andělskou práci ochránce. Naučily se také novou písničku, kterou v neděli můžeme zazpívat v kostele Mikulášovi, i modlitbu Andělíčku, můj strážníčku, kterou je dobré se modlit večer před spaním, aby nás náš anděl strážný chránil. A na závěr si ti odvážnější z nás udělali andělíčka do sněhu! 

Byl to nabitý čas... tak zase za týden!

LuH