Chlebovická pouť

07.07.2023

Ve středu 5.7. na Slavnost sv. Cyrila a Metoděje se v Chlebovicích uskutečnila tradiční pouťová oslava. Kostel zasvěcený těmto Soluňským bratřím letos slaví již 160 let od svého posvěcení.

Přípravy na pouť začaly již několik týdnů dopředu, kdy se na společné organizaci opět dohodly místní spolky a na několika společných setkáních doladili detaily.

Pouť začala mší svatou v 10:30 a po delší době byl kostel opět velice hezky zaplněn. Pozvání k celebrování mše svaté přijal P. Marcel Krajzl ze Starého Jičína. Kostel byl opět krásně vyzdoben a mši svatou doprovodila místní schola. Mše svaté se zúčastnily také zástupci obecních spolků.

Následně se účastníci přesunuli na Fojtství, kde se podával oběd. Pro děti byl přichystán skákací hrad, měly možnost svést se na ponících, anebo si osladit den cukrovou vatou. V rámci odpoledne vystoupil také klaun. Pro dříve narozené se čepovalo několik druhů piv a k snědku byl připraven zvěřinový guláš, grilovalo se maso i klobásy a k dostání byly také bramborové placky. V budově Fojtství se s kávou prodávaly koláče a zákusky. K poslechu hrála kapela Holokrci s Milanem Pitkinem.

Celé odpoledne se velice vydařilo a děkujeme všem dobrovolníkům, kteří přiložili ruku k dílu, protože bez jejich zapojení by tato akce nebyla možná.

Fotografie z celého dne, ale i z přípravy a úklidu areálu si můžete prohlédnout ZDE.

(lum)