Chlebovický kostelník p. Velart oceněn za svou službu

17.10.2021

V den slavnosti svaté Hedviky uděluje biskup František Václav Lobkowicz společně s apoštolským administrátorem diecéze biskupem Martinem Davidem ocenění za obětavou práci pro církev ve farnostech a v Charitě. Nejinak je tomu bylo i letos. Ocenění byla udělena v sobotu 16. října v katedrále Božského Spasitele v Ostravě.

Jedním z oceněných byl i chlebovický kostelník, pan Ladislav Velart, jehož medailonek na stránkách doo.cz byl zveřejněn v tomto znění:

Ladislav Velart

ZA DLOUHOLETOU OBĚTAVOU SLUŽBU KOSTELNÍKA VE FARNOSTI

V kostele svatých Cyrila a Metoděje ve Chlebovicích slouží pan Ladislav již dvaadvacet let jako kostelník. Přes svůj věk, loni oslavil osmdesátku, je stále aktivní, spolehlivý a mezi farníky oblíbený. Jeho obětavá služba je velkým přínosem pro celé místní společenství věřících. Patří k těm farníkům, kteří se velmi zajímají o dění ve farnosti, a proto rád nabídne svou pomoc v nejrůznějších oblastech jejího života. Farnost je vděčná za jeho službu.

Více informací o dalších oceněných si můžete přečíst ZDE.

(lum)