Connected 2020

25.06.2020

Pouť k Marii Goretti za vztahy a budoucnost

Jako každý rok se i letos u nás konala pouť ke kříži a k soše Marie Goretti. Tato pouť se většinou koná v květnu, avšak letos se kvůli koronaviru přesunula na svátek sv. Jana (24. 6.).

Cesta byla sice po vydatných deštích blátivá, ale ani špinavé boty ani pár pádů před vrcholem neodradilo asi 30 odvážných mladých ke společné mši svaté. Na vrchol se vydali skupinky poutníků z Místku, Myslíku, Rychlatic a také od nás, z Chlebovic.

Po příchodu jsme se společně zamysleli nad životem světice Goretti. Její příběh si připomínáme již po několikáté, ale pokaždé mě zasáhne něco jiného. Jak tato 11 letá holčička dokázala mít tak velké a zbožné myšlenky? Jak se sama dokázala postarat o sebe a své sourozence? Jak po 14 bodných ranách dokázala odpustit svému vrahu?

Nás poutníky letos asi nejvíc poznamenala tato její myšlenka:

"Ježíš se nedívá na boty, ale na srdce." M. Goretti.

Nezáleží, jak moc máme špinavé boty po téhle blátivé pouti životem. Záleží ovšem na tom, zda máme čisté srdce. A jsme ochotni si nechat naše zablácené srdce vyčistit?

Po té jsme společně prožili mši svatou s prosbou o naši budoucnost. V tento den také slavil své narozeniny o. David, který s námi tuto pouť prožil a podělil se s námi o dort.

Na závěr se mladí přesunuli na naši faru, aby si popovídali, zasmáli se a snědli svačinku na další cestu domů.

Svatá Marie Goretti, ochraňuj tyto mladé poutníky. Dej jim sílu stát vždycky na straně dobra a rozhodovat se pro něj každý den.

LuH