Křížová cesta ke kříži Milénia

12.03.2023

Na sociální síti jsem si přečetl, že křížová cesta ke Kříži Milénia bude pouze za příznivého počasí. U zprávy bylo několik pozitivních lajků. Tak jsem si říkal fajn, konečně po dlouhé době bez roušek a bez hordy turistů. 

Výchozím bodem byl náš zdejší kostel, kde se za slunečného sobotního odpoledne sešlo dost nadšenců, kteří opět viděli cestu spojenou s pohybem a duševním osvěžením. Nechci počítat průměrný věk, ale nejmladší účastníci nebyli ještě ani školou povinní, na druhou stranu přišli i ti, kteří jsou již ve zralém věku. Za znění kytar cesta ubíhala a my si ani nevšimli, že stoupáme do prudkého kopce. Nepotřebovali jsme oddech, neb při každém zastavení a zpěvu v pozadí kytar jsme cítili, jak jsou naše "baterie" nabíjeny. XIV. zastavení jsme měli u vytyčeného cíle.

Všem se však hned nechtělo zpátky dolů a domů. Děkuji všem, kteří na nás v modlitbách mysleli a vyprosili to nádherné počasí, které umožnilo na chvíli se zastavit i u rozhledny a poslechnout si umění všech kytaristů, kteří absolvovali tuto březnovou křížovou cestu. Někteří dokonce vzali zpáteční cestu kolem vysílače na Kubánkově. Bylo to sice o nějakých 135 metrů výše. Ale odměnou jim byly nádherné scenérie i čas na osobní rozmluvu s Bohem. Doba však pokročila a za zapadávajících slunečních paprsků jsme se všichni vraceli plni osvěžení a naše baterie byly full :) Tak zas příště.

Díky všem, kteří si našli čas, nebo na nás mysleli ve svých modlitbách.

PS: I když to ke Kříži bylo přibližně 1,5 km s převýšením 176 metrů, věřím, že tato cesta je dobrou tradicí. 

J. Polách

Fotografie z cesty naleznete v sekci FOTO VIDEO.