11. února je Světový den nemocných

09.02.2019

V pondělí 11. února, v den památky Panny Marie Lurdské, si připomínáme již po 27. Světový den nemocných. V péči o nemocné hraje významnou roli také církev, navštěvovat nemocné je také jedním ze sedmi skutků tělesného milosrdenství.

Zakládání, provozování a rozvoj zdravotnických služeb provází církev po celou dobu její dvoutisícileté historie. Katolická církev zřídila díky činnosti řádů a kongregací čtyři nemocnice a další zdravotnická zařízení. Prostřednictvím Charity ČR a občanských sdružení založených na křesťanských principech provozuje více než desítku lůžkových hospiců, které jsou na pomezí zdravotní a sociální služby.

Církev provozuje nemocnice, lékárny, domovy pro seniory, hospice, školy a další organizace. Celý přehled najdete v přehledovém článku ZDE.

(Lum)