Otevřené chrámy 2019

19.05.2019

V rámci této akce jsem v neděli 19.5. navštívil dřevěný kostelík sv. Prokopa a Barbory v Kunčicích pod Ondřejníkem. Zní to až neuvěřitelně, ale až doposud jsem uvnitř kostelíku nikdy nebyl. A to jsem tady do Kunčic pod Ondřejníkem jezdíval od dětství na chatu, kterou nedaleko odsud postavili mí prarodiče. Nu, asi to tak mělo být a ta správná chvíle na hluboký zážitek měla přijít právě dnes. Musím potvrdit, že to byly chvíle pro mě velmi silné, jednak vyvolané procházkou po okolí, kdy se mi vybavily některé zapomenuté vzpomínky z dětství, a pak chvíle umocněné prvním vkročením do vnitřních prostor kostelíku. Popisovat interiér nebudu. Nestačím na to. To musíte vidět i prožít sami. Navíc si můžete vyslechnout poutavý výklad průvodce o historii i výzdobě kostelíku.

Pro ty, kteří se sem nedostanou: bližší info a foto na webu farnosti Čeladná. A pro všechny, kteří se rádi toulají, tak otevřený  kostelík s komentářem máte možnost navštívit až do října, kdy akce Otevřené chrámy 2019 končí.

(Jon)