Papež František oslavil svátek svého patrona vysazením stromu

04.10.2019

4.10. na svátek sv. Františka z Assisi oslavil papež František ve vatikánských zahradách. Konala se zde oslava, během které zde byl vysazen holmový dub z Assisi jako viditelné gesto integrální ekologie. Součástí oslavy byla také modlitba za zasvěcení nadcházející Synody o Amazonii přímluvě sv. Františka.

Malé oslavy ve Vatikánských zahradách se kromě Svatého otce zúčastnili také zástupci domorodých obyvatel Amazonie, františkáni, prefekt Dikastéria pro službu integrálnímu lidskému rozvoji kardinál Peter Kodwo Appiah Turkson a další představitelé církve.

Součástí této akce v závěru letošní iniciativy "Čas stvoření" iniciované papežem Františkem bylo symbolické vysazení stromu pocházejícího z Assisi, místa, kde působil sv. František. Ten byl před 40 lety prohlášen patronem ekologie a ochránců přírody a jemu byla také v modlitbě zasvěcena nadcházející Synoda o Amazonii, jež začne již tuto neděli 6. října.

Článek je převzat z webu cirkev.cz, kde si také můžete prohlédnout více fotek.

(Lum)