Papež František vstupuje do devátého roku svého pontifikátu

13.03.2021

Před osmi lety, 13. března 2013, papež "z druhého konce světa" vyšel na balkón svatopetrské baziliky, aby pozdravil desetitisíce věřících shromážděných na náměstí. První slova, která vyslovil, byla "Bratři a sestry, dobrý večer".

Hlavou církve se stal argentinský arcibiskup Jorge Mario Bergoglio SJ jako její 266. papež, první novodobý neevropský papež, první jezuita a první papež v dějinách církve, který si zvolil jméno František.

Jeho snem je tzv. "vycházející Církev", s "otevřenými dveřmi", která by byla ve světě v podstatě polní nemocnicí a nebála se šířit revoluci něžnosti.

Doposud vykonal Svatý otec 33 apoštolských cest a 25 pastoračních cest v rámci Itálie. Cesta, která jej v závěru osmého roku pontifikátu zavedla do Iráku, je považována za nejdůležitější cestu jeho pontifikátu.

Zdroj: cirkev.cz

(lum)