Pouť od Marie k Marii

13.08.2023

V termínu 9. - 12.8. 2023 se uskutečnil první ročník putování Od Marie k Marii. Start byl na poutním místě Cvilín, cíl pak na poutním místě Maria Hilf.

Jak už to tak na prvních ročnících bývá, účastníků bylo poskrovnu. První noc a první den putování zvládl Josef dokonce sám - šel 31 km ze Cvilína do Vrbna pod Praděděm. Tam se k němu přidali na noc na místní faře další 3 poutníci.

V pátek 12.8. jsme tak ráno po požehnání od místního pana faráře vyrazili směr Zlaté Hory. Čekalo nás 20 km v ideálním počasí. Po deštích v minulých dnech bylo sice na cestě hodně vody a bláta, ale vždy to nějak šlo obejít lesem. Na faru ve Zlatých horách jsme dorazili už v 15 hodin, a po ubytování a odpočinku jsme přijali nabídku místního pana faráře Bartłomieje na prohlídku nádherného kostela Nanebevzetí Panny Marie společně s účastníky cyklopouti. Poté byla v 20:00 mše svatá.

V sobotu jsme ráno vyrazili do kopců směr Maria Hilf. Po cestě jsou vystavěna zastavení křížové cesty. Slavná mše svatá se konala na Maria Hilf v 11 hodin a hlavním celebrantem byl otec Zbigniew Czendlik.

Fotky z putování si můžete prohlédnout ve fotogalerii ZDE.

(lum)