Přátelskost, Pospolitost, Vzájemnost (2. spolčo mladých)

12.11.2021

Známé ctnosti, možná až profláknuté...

Přátelskost - ano, ano, máme být s každým kamarádi a přátelé. Je to ale opravdu tak jednoduché? Co když zrovna nemám náladu na nikoho jiného? Jsem potom špatný kamarád? Co může všechno ohrozit přátelství? A můžou i kamarádi chtít různé věci? 

Pospolitost - Nevznikají všechna společenství jen uměle (třída, farnost, spolčo...)? K čemu je dobré je udržovat a jak na to? Co s tím posledním, co sedí někde v koutě? Mám ho k nám nějak tlačit a jak na to? Co když vůbec nechce... 

Vzájemnost - chuť být si navzájem prospěšní. Vyváženě do společenství dávat i brát. Co já dávám do mých společenství (do farnosti, třídy, ...)?

Tak nad tím vším jsme se dneska zamýšleli... ale nebojte, užili jsme si u toho i srandu: při úryvku z písma jsme porovnávali Gedeona a Pána Prstenů.

Zjistili jsme, že když má každý jiné cíle, tak se věci dělají těžko. (Zvláště, když vám do toho třeba Helča pořád zhasíná světlo a Hanka rovná židle do kruhu, Klárka zavírá dveře, Vojta nosí všechny boty dovnitř, Vítek se drží nohy zuby nehty a druhá Klárka vám pořád něco mluví...) 

No a na závěr jsme si společnými silami jako jedno spolešenství rozdělali oheň a opekli marshmellows - mňam! 

LuH