Hrůzy války ať 11. listopadu připomenou zvony

08.11.2018

Praha/Ostrava - Římskokatolická církev v ČR se chce připojit k iniciativě britské ambasády, a letos poprvé si u nás připomenout výročí konce první světové války tím, že se 11. listopadu 2018 ve 13.30 rozezní zvony. Jedná se o sté výročí této události, v roce připomínky 100 let od vzniku Československa, v roce devadesátého devátého výročí vzniku katolické charity u nás.

"Prosíme všechny duchovní správce, aby zajistili, že budou znít po dobu několika minut kostelní zvony," vyzývá farnosti k zapojení generální sekretář ČBK Stanislav Přibyl. Tradice zvonění na připomínku konce války je doma ve Velké Británii, kde se 11. listopadu v 12.30 tamního času (13.30 SEČ) po celé zemi tradičně rozeznívají zvony k uctění obětí této první velké války a připomenutí jejího konce. I v ČR půjde o ekumenickou iniciativu, do které se rovněž zapojí další církve, které jsou sdružené v Ekumenické radě církví v ČR (ERC). Na neděli 11. listopadu taky připadá tzv. Veterans Day, Den válečných veteránů dobře známý především svým symbolem vlčího máku.

Podpořte prosím dle svých možností tyto iniciativy, a dejte nám o tom vědět! V duchu hesla: Odpusť, ale nezapomínej.

(Zdroj: Bristká ambasáda v ČR, Post Bellum)

Napsal Mgr. Bc. Pavel Siuda Vytvořeno: 5. listopad 2018, Foto: Dominik David/Člověk a víra

Článek převzat z webu Diecéze Ostravsko Opavské: odkaz na článek