Setkání dětí a rodin s biskupem na Prašivé ve čtvrtek 1. 7. 2021

06.06.2021

Tradiční setkání dětí a rodin s otcem biskupem se bude konat 1. 7. 2021 na hoře Prašivá, letos však trochu jinak. Mottem setkání je "Táta, máma, holka, kluk, rodina nám není fuk!".

Místo zahájení bude jako každý rok v areálu Kamenité ve Vyšních Lhotách. Na rozdíl od minulých ročníků však budou stanoviště rozmístěna již cestou na Prašivou. Procházet jednotlivými stanovišti bude možné po skupinách: rodiny nebo skupiny dětí s doprovodem. Jako obvykle bude připraven bohatý program: poznávací, duchovní, výtvarné, hudební a pohybové aktivity. A to vše bude spojovat téma RODINA. Nově budou zařazeny aktivity pro rodiče: dostanou praktické návody na trávení volného času s dětmi, podněty, jak se v rodině navzájem poznávat, jak lépe komunikovat a jak pečovat o dobré vztahy. Zkrátka nepřijdou ani nejmenší účastníci. Účastníci se na jednom ze stanovišť setkají
s o. biskupem. Téma rodiny navazuje na Rok rodiny "Amoris laetitia", který byl pro rok 2021 vyhlášen papežem Františkem.

Z důvodu přetrvávajících opatření ke snížení rizik nákazy koronavirem se nebude konat tradiční dopolední program v areálu Kamenité (úvodní program a mše sv.). Čas zahájení i ukončení akce pro účastníky bude individuální - dle registrace na zvolený čas na webových stránkách: https://prasiva.prorodiny.cz/.

Plakát ke stažení zde.

Registrace účastníků je k účasti na akci nezbytná.

(Lum)