Tříkrálová sbírka v Chlebovicích

12.01.2020

V sobotu 11. 1. 2020 proběhla na území obce Chlebovice tradiční Tříkrálová sbírka. Letos to byl již jubilejní 20. ročník.

Sešli jsme se ve farní budově v 8:00 a doladili členy jednotlivých skupinek a rozdělili si jednotlivé ulice, kdo kam půjde - celkem chodily 4 skupinky. Vyplnili jsme potřebné formuláře a průkazky, vzali sebou křídu, malé kalendáře a cukříky na rozdávání a vyrazili.

Kolem poledne se jednotlivé skupinky zastavovaly postupně na oběd do farní budovy - servíroval se segedínský guláš s knedlíkem. Poslední skupinka dorazila o půl druhé, celé koledování pak skončilo okolo třetí hodiny.

Počasí se vydařilo - nefoukalo, nepršelo, nemrzlo. Lidé již koledníky očekávali a přijímali je s otevřeným srdcem a koledování tak bylo zážitkem, který přebil bolavé nohy.

(Lum)