Týden modliteb za mládež

06.04.2019

Ve dnech od 7. do 14. dubna bude probíhat "Týden modliteb za mládež". Letošním mottem jsou slova z Lukášova evangelia "Ať se mi stane podle tvého slova." (Lk 1,38)

Brožurku k "Týdnu modliteb za mládež" připravila i v letošním roce Sekce pro mládež ČBK a její ředitel P. Kamil Strak se obrací s prosbou, "abychom společně v celé české a moravské církevní provincii jeden týden věnovali modlitbě za mladé lidi." Navržené přímluvy jsou sestaveny pro použití v Týdnu modliteb za mládež, ale je možné je využít i během bohoslužeb v jiných dnech či během osobní modlitby či modlitby v menších skupinách. Dále jsou v brožuře zamyšlení nad liturgickými texty.

Cíle tohoto týdne jsou tři:

• doprovázet aktivity mládeže a aktivity pro mládež společnou modlitbou,
  • pomoci mladým lidem uvědomit si, že jsou živou součástí společenství církve,
  • vnímat krásu i náročnost životního období, ve kterém se uskutečňují volby ovlivňující celý následný život, společnost i církev.

Brožurku k Týdnu modliteb za mládež si můžete stáhnout na: https://tmm.signaly.cz/

K dispozici je také mobilní aplikace

Více informací naleznete na webu cirkev.cz ZDE.

(Lum)