Vatikán vydal nové normy na ochranu nezletilých

30.03.2019

Měsíc po skončení setkání věnovaného ochraně nezletilých ve Vatikánu byly dnes zveřejňěny tři dokumenty, které obsahují nové normy ohledně ochrany nezletilých v církvi.

Svatý otec si přeje, aby - také díky těmto normám, které se týkají Vatikánského městského státu a Římské kurie - dozrálo ve všech vědomí, že církev má být stále více bezpečným domovem pro děti a pro zranitelné osoby.

Mezi novinkami v dokumentech patří prodloužení promlčecí lhůty u trestného činu zneužívání na 20 let, které se začínají počítat od dovršení 18. roku poškozeného, a stíhatelnost opomenutí podat trestní oznámení v případě obeznámenosti se sexuálním deliktem nebo s jiným špatným zacházením s nezletilou osobou.

Více informací na webu cirkev.cz ZDE nebo také na webu Českého Rozhlasu irozhlas ZDE.

(Lum)