Zájezd do Příbora a Olomouce

01.09.2019

V sobotu 31.8. se konal na rozloučení s prázdninami farní zájezd do Přibora a Olomouce.

Vyjeli jsme společně autobusem v 8 hodin ráno a nejdříve zavítali do Příbora. Tam jsme navštívili farní kostel Narození Panny Marie. Po vyslechnutí historie tohoto pěkného, historického kostela, který byl postaven již v 13. století, jsme si mohli prohlédnout jak kostel, tak jeho okolí.

Pak jsme se vydali směr Olomouc. Nejdříve jsme procházkou od autobusu šli pěkným parkem směrem k kněžskému semináři, kterým nás provedl otec spirituál. Bohoslovci zatím v semináři nebyli, jelikož zimní semestr začíná až koncem září. Aktuálně je v semináři ve všech ročnících pouze 22 bohoslovců ze tří moravských diecézí.

Po návštěvě semináře jsme se prošli historickým centrem Olomouce, krátce navštívili kostel sv. Michala, který je v rekonstrukci a vydali se směrem na svatý kopeček. Tam jsme se rozdělili a část zájezdu šla navštívit baziliku Navštívení Panny Marie na Svatém Kopečku, která je aktuálně v rekonstrukci a druhá část pak navštívila místní ZOO. Odjezd autobusu pak byl v 17:00.

Na fotky ze zájezdu se můžete podívat ZDE.

(Lum)