Křesťanské novinky

Biskupství brněnské vytvořilo aplikaci pro telefony se systémem Android s názvem Průvodce adventem. Na každý den zde naleznete úryvek s textů pro daný den plus krátké zamyšlení či citace z různých knih.

Papež František přijal Slovenského prezidenta Andreje Kisku. Soukromá audience trvala asi půl hodiny a proběhla v srdečné atmosféře. Papež jej přijal v knihovně Apoštolského paláce.

Symbolický plamínek zapálil v uplynulém týdnu v jeskyni Narození Ježíše Krista v Betlémě zástupce všech skautů světa, jedenáctiletý Niklas Lehner z Horního Rakouska. Tento chlapec je nejen členem skautského oddílu, ale také ministrantem, rád bubnuje a hraje fotbal.

Plzeňský biskup Tomáš Holub o problematice genderu říká: Je třeba odlišovat, ale ne oddělovat. V jeho příspěvku věřícím, uveřejněném na stránkách plzeňského biskupství (www.bip.cz) mimojiné vysvětluje pojmy, které i kvůli Istanbulské úmluvě aktuálně hýbou mediálním prostorem.

28. listopadu 2018 se bude v ČR poprvé slavit Červená středa (#RedWednesday); den, kdy chceme myslet na pronásledované pro víru z celého světa. Vizuálním symbolem akce je rozsvícené červené světlo symbolizující krev trpících pro víru - můžeme tedy např. zapálit svíčky při setkání či v průvodu nebo nasvítit 28. 11. významnou budovu (kostel, sloup,...

Do České republiky dorazil nový zástupce Vatikánu, Charles Daniel Balvo. Na letišti Václava Havla ho přivítal předseda České biskupské konference Dominik Duka, místopředseda ČBK Jan Graubner a generální sekretář ČBK Stanislav Přibyl.

Kyberšikana se stává velkým společenským problémem. Podle odhadů se ve světě nejméně jeden dospívající ze čtyř (ve věku 11 až 18 let) stává obětí šikany nebo kyberšikany. Pouze v Itálii, která jako první evropská země tento jev ošetřila v zákonodárství, ročně přibývá 1200 nových případů, v osmdesáti procentech spojených s internetem.

Den Bible

14.11.2018

V neděli 18. listopadu bude Den Bible. Slaví se vždy týden před nedělí Ježíše Krista Krále. K četbě Písma svatého povzbuzuje také kardinál Dominik Duka. Jeho dopis se bude číst ve všech kostelích 33. neděli v mezidobí, tj. právě 18. listopadu na Den Bible.

27.10. po necelých čtyřech týdnech skončila hlasováním o závěrečném dokumentu Synoda na téma "Mladí lidé, víra a rozlišování povolání".