Vánoce a Tříkrálová sbírka Chlebovice

09.01.2023

Skončila doba vánoční, ale rádi bychom se k ní alespoň obrazem ještě vrátili - podívejte se do fotogalerie ZDE.

V Chlebovicích jsme nazdobili stromky a betlém v pondělí 19.12. - to byly ještě všude kupy sněhu, a i stromky jej na sobě měly mnoho, což komplikovalo následný úklid. Na jedné z fotek před kostelem je také sníh vidět.

Pár fotografií je pořízeno také ze slavení vánočních mší svatých. Letos byla poprvé také odpoledne dětská "půlnoční" mše svatá, ale kvůli velké nemocnosti bylo dětí v kostele málo. V pátek 27.12. jsme měli v Chlebovicích poprvé živý betlém, detaily a odkaz na fotky najdete v tomto článku.

Ráno v sobotu 7.1. se koledníci rozešli do chlebovických domácností a podpořili tak Tříkrálovou sbírku Katolické charity. Počasí nám přálo, a tak byly 4 skupinky koledníků s malou přestávkou na svačinu hotovy už okolo půl druhé odpoledne.

(lum)