Křesťanské novinky


4.10. na svátek sv. Františka z Assisi oslavil papež František ve vatikánských zahradách. Konala se zde oslava, během které zde byl vysazen holmový dub z Assisi jako viditelné gesto integrální ekologie. Součástí oslavy byla také modlitba za zasvěcení nadcházející Synody o Amazonii přímluvě sv. Františka.

Církev v neděli 15.9. prohlásí blahoslaveným kněze Richarda Henkese (1900-45), svědka víry v obodobí nacistického pronásledování. Slavnost (předstupeň prohlášení za svatého) se uskuteční v německém Limburgu, odkud duchovní pocházel. Tento kněz před druhou světovou válkou působil také ve Strahovicích na Hlučínsku a zemřel v koncentračním táboře...

Sestra Vojtěcha iniciovala před osmi lety vznik klášterní kavárny Õde v Olomouci. Sestry Neposkvrněného početí Panny Marie začaly podnikat ze dvou důvodů: aby se uživily prací svých rukou a protože to rozpoznaly jako Boží vůli.

Poskytovatel domácí zdravotní péče Charita Česká republika zahájil ve středu 3.7. sběr podpisů pod Petici na záchranu domácí zdravotní péče.

Dne 17. května uplynulo 50 let od úmrtí kardinála Josefa Berana a zároveň si v letošním roce připomínáme události, které před 70 lety předznamenaly internaci a perzekuci kněží v komunistickém režimu.