Křesťanské novinky


Křesťanství je nejvíce pronásledované náboženství. Ve středu 27. listopadu 2019 si budou lidé po celém světě připomínat všechny, kdo jsou pronásledováni pro své náboženské přesvědčení. Stane se tak v rámci iniciativy Červená středa (#RedWednesday). Vizuálním znakem iniciativy je rozsvícené červené světlo symbolizující krev trpících pro víru. V ČR...

4.10. na svátek sv. Františka z Assisi oslavil papež František ve vatikánských zahradách. Konala se zde oslava, během které zde byl vysazen holmový dub z Assisi jako viditelné gesto integrální ekologie. Součástí oslavy byla také modlitba za zasvěcení nadcházející Synody o Amazonii přímluvě sv. Františka.

Církev v neděli 15.9. prohlásí blahoslaveným kněze Richarda Henkese (1900-45), svědka víry v obodobí nacistického pronásledování. Slavnost (předstupeň prohlášení za svatého) se uskuteční v německém Limburgu, odkud duchovní pocházel. Tento kněz před druhou světovou válkou působil také ve Strahovicích na Hlučínsku a zemřel v koncentračním táboře...

Sestra Vojtěcha iniciovala před osmi lety vznik klášterní kavárny Õde v Olomouci. Sestry Neposkvrněného početí Panny Marie začaly podnikat ze dvou důvodů: aby se uživily prací svých rukou a protože to rozpoznaly jako Boží vůli.

Poskytovatel domácí zdravotní péče Charita Česká republika zahájil ve středu 3.7. sběr podpisů pod Petici na záchranu domácí zdravotní péče.