Křesťanské novinky

Charitativní organizace Mary's Meals (Mariino jídlo), jejíž pobočka byla před rokem založena i v České republice, přináší několik novinek. Podívat se můžete na jejich nové webové stránky, můžete se zapojit do baťůžkového projektu nebo 8. května vyrazit na národní pouť na Hostýn.

Ve dnech od 7. do 14. dubna bude probíhat "Týden modliteb za mládež". Letošním mottem jsou slova z Lukášova evangelia "Ať se mi stane podle tvého slova." (Lk 1,38)

V pátek 29. a sobotu 30. března 2019 proběhne postní iniciativa 24 hodin pro Pána. Papež František vyzývá k tomu, aby byl v každé diecézi otevřen alespoň jeden kostel, kde bude možné přijmout svátost smíření nebo se pomodlit před vystavenou eucharistií.

Uplynulo 6 let od chvíle, kdy 13. března 2013 kardinálové zvolili na Petrův stolec arcibiskupa Buenos Aires Jorge Maria Bergoglia. Stal se tak prvním papežem z amerického kontinentu, prvním jezuitou v tomto úřadě a prvním Petrovým nástupcem jménem František.

Svatý stolec zveřejnil Statistickou ročenku katolické církve obsahující data z roku 2017. Počet katolíků na světě podle ní vzrostl o 1,1 procenta, ubývá však kněží a kandidátů kněžství. Přibylo naopak biskupů, jáhnů, laických misionářů a katechetů.

Papež František: Církev musí chránit děti a vymýtit zneužívání. Mší svatou v Královském sálu apoštolského paláce skončil vatikánský summit o ochraně nezletilých.

V pondělí 11. února, v den památky Panny Marie Lurdské, si připomínáme již po 27. Světový den nemocných. V péči o nemocné hraje významnou roli také církev, navštěvovat nemocné je také jedním ze sedmi skutků tělesného milosrdenství.

Papež František navštíví od 3. - 5. února Spojené arabské emiráty. Bude to první cesta hlavy katolické církve na Arabský poloostrov. Hlavními body jeho cesty bude mezináboženské setkání, oficiální návštěva u korunního prince, setkání ve velké mešitě šajcha Zajda a mše svatá v Abú Zabí.