Křesťanské novinky

Dne 17. května uplynulo 50 let od úmrtí kardinála Josefa Berana a zároveň si v letošním roce připomínáme události, které před 70 lety předznamenaly internaci a perzekuci kněží v komunistickém režimu.

V sobotu 27. 4. se uskutečnil v Praze tradiční Národní pochod pro život a rodinu. Jde o manifestaci všech, kdo věří, že každé počaté dítě má dostat šanci.

Charitativní organizace Mary's Meals (Mariino jídlo), jejíž pobočka byla před rokem založena i v České republice, přináší několik novinek. Podívat se můžete na jejich nové webové stránky, můžete se zapojit do baťůžkového projektu nebo 8. května vyrazit na národní pouť na Hostýn.

Ve dnech od 7. do 14. dubna bude probíhat "Týden modliteb za mládež". Letošním mottem jsou slova z Lukášova evangelia "Ať se mi stane podle tvého slova." (Lk 1,38)

V pátek 29. a sobotu 30. března 2019 proběhne postní iniciativa 24 hodin pro Pána. Papež František vyzývá k tomu, aby byl v každé diecézi otevřen alespoň jeden kostel, kde bude možné přijmout svátost smíření nebo se pomodlit před vystavenou eucharistií.

Uplynulo 6 let od chvíle, kdy 13. března 2013 kardinálové zvolili na Petrův stolec arcibiskupa Buenos Aires Jorge Maria Bergoglia. Stal se tak prvním papežem z amerického kontinentu, prvním jezuitou v tomto úřadě a prvním Petrovým nástupcem jménem František.

Svatý stolec zveřejnil Statistickou ročenku katolické církve obsahující data z roku 2017. Počet katolíků na světě podle ní vzrostl o 1,1 procenta, ubývá však kněží a kandidátů kněžství. Přibylo naopak biskupů, jáhnů, laických misionářů a katechetů.

Papež František: Církev musí chránit děti a vymýtit zneužívání. Mší svatou v Královském sálu apoštolského paláce skončil vatikánský summit o ochraně nezletilých.