Křesťanské novinky


Před 125 lety se v centrálním Polsku narodil otec Maxmilián Maria Kolbe, jehož osud zůstane navždy svědectvím o radikálním následování Krista i v koncentračním táboře.

Papež František k 52. Světovému dni míru zveřejnil text s názvem "Dobrá politika je ve službě míru". V tomto textu nabádá politiky i ostatní lidi k tomu, aby se chovali vždy tak, aby výsledkem byl mír.

Papež František se narodil 17. 12. 1936 v Buenos Aires (Argentina). Svatý otec odjakživa svá životní výročí spojuje s vděčností rodičům (Regině Marii a Mariovi Josému), často citované babičce Rose, která mu předávala víru, a sourozencům.

Biskupství brněnské vytvořilo aplikaci pro telefony se systémem Android s názvem Průvodce adventem. Na každý den zde naleznete úryvek s textů pro daný den plus krátké zamyšlení či citace z různých knih.

Papež František přijal Slovenského prezidenta Andreje Kisku. Soukromá audience trvala asi půl hodiny a proběhla v srdečné atmosféře. Papež jej přijal v knihovně Apoštolského paláce.

Symbolický plamínek zapálil v uplynulém týdnu v jeskyni Narození Ježíše Krista v Betlémě zástupce všech skautů světa, jedenáctiletý Niklas Lehner z Horního Rakouska. Tento chlapec je nejen členem skautského oddílu, ale také ministrantem, rád bubnuje a hraje fotbal.

Plzeňský biskup Tomáš Holub o problematice genderu říká: Je třeba odlišovat, ale ne oddělovat. V jeho příspěvku věřícím, uveřejněném na stránkách plzeňského biskupství (www.bip.cz) mimojiné vysvětluje pojmy, které i kvůli Istanbulské úmluvě aktuálně hýbou mediálním prostorem.

28. listopadu 2018 se bude v ČR poprvé slavit Červená středa (#RedWednesday); den, kdy chceme myslet na pronásledované pro víru z celého světa. Vizuálním symbolem akce je rozsvícené červené světlo symbolizující krev trpících pro víru - můžeme tedy např. zapálit svíčky při setkání či v průvodu nebo nasvítit 28. 11. významnou budovu (kostel, sloup,...

Do České republiky dorazil nový zástupce Vatikánu, Charles Daniel Balvo. Na letišti Václava Havla ho přivítal předseda České biskupské konference Dominik Duka, místopředseda ČBK Jan Graubner a generální sekretář ČBK Stanislav Přibyl.