Křesťanské novinky

V pondělí 11. února, v den památky Panny Marie Lurdské, si připomínáme již po 27. Světový den nemocných. V péči o nemocné hraje významnou roli také církev, navštěvovat nemocné je také jedním ze sedmi skutků tělesného milosrdenství.

Papež František navštíví od 3. - 5. února Spojené arabské emiráty. Bude to první cesta hlavy katolické církve na Arabský poloostrov. Hlavními body jeho cesty bude mezináboženské setkání, oficiální návštěva u korunního prince, setkání ve velké mešitě šajcha Zajda a mše svatá v Abú Zabí.

Přinášíme celé znění textu kardinála Dominka Duky, předsedy ČBK, ke středečnímu schválení komunistického návrhu zákona o zdanění tzv. církevních restitucí ve třetím čtení Poslaneckou sněmovnou Parlamentu ČR.

Zveme vás k účasti na Týdnu modliteb za jednotu křesťanů, který se bude konat od 18. do 25. ledna 2019. Tématem nadcházejícího Týdne modliteb za jednotu křesťanů je "Budeš usilovat o spravedlnost, a jen o spravedlnost" (Dt 16,18-20).

Ve Vatikáně vznikla první oficiální sportovní asociace s názvem Athletica Vaticana. Od letošního roku se může účastnit všech národních i mezinárodních běžeckých závodů. Dlouhodobý cíl je pak účast na olympiádě.

Před 125 lety se v centrálním Polsku narodil otec Maxmilián Maria Kolbe, jehož osud zůstane navždy svědectvím o radikálním následování Krista i v koncentračním táboře.

Papež František k 52. Světovému dni míru zveřejnil text s názvem "Dobrá politika je ve službě míru". V tomto textu nabádá politiky i ostatní lidi k tomu, aby se chovali vždy tak, aby výsledkem byl mír.

Papež František se narodil 17. 12. 1936 v Buenos Aires (Argentina). Svatý otec odjakživa svá životní výročí spojuje s vděčností rodičům (Regině Marii a Mariovi Josému), často citované babičce Rose, která mu předávala víru, a sourozencům.